Autor „Price of Tomorrow” mówi, że Bitcoin to „łódź ratunkowa” pośród zawirowań finansowych

Eskalacja zadłużenia i inflacja może spowodować lata burzliwej pogody dla gospodarek światowych

Znany przedsiębiorca i autor, Jeff Booth, poparł Bitcoin jako inwestycję „konieczną” w czasach, gdy banki centralne zaostrzają eskalację problemu zadłużenia

Komentarze pojawiły się na Twitterze w wątku omawiającym pogląd, że banki centralne uważają, że mogą w jakiś sposób uniknąć ogromnego problemu zadłużenia, wykładniczo zwiększając zadłużenie.

Autor książki „The Price of Tomorrow” o deflacji Jeff Booth zwrócił uwagę, że jeszcze zanim pandemia COVID-19 doprowadziła do pożaru, globalny dług wynosił 250 bilionów dolarów w gospodarce światowej o wartości około 88 bilionów dolarów – i 185 bilionów dolarów ten całkowity dług został dodany w ciągu ostatnich 20 lat. Według usdebtclock.org Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na liście długu publicznego z ponad 10% całkowitego globalnego zadłużenia i stale rosnącą kwotą 26,7 biliona dolarów

„Odprężenie w jakiejkolwiek formie będzie brutalne” – przewidział. Booth uważa, że ​​jedyne dwie możliwości, jakie pozostały, są ponure, a pierwsza to niewypłacalność rządu w sprawie globalnego zadłużenia w wyniku depresji deflacyjnej, która oznaczałaby załamanie się systemu bankowego, lub niewypłacalność w wyniku hiperinflacji, która wydaje się zaczynać już od masowego drukowania pieniędzy.

Kontynuując tę ​​narrację, Booth dodał

„Moim skromnym zdaniem – Bitcoin Profit jest koniecznością nie tylko ze względu na Twoje bogactwo, ale także jako łódź ratunkowa”.

Komentarze pojawiają się w środowisku inflacyjnym. Pod koniec sierpnia prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell ogłosił, że bank centralny nie będzie już traktował inflacji jako głównego zagrożenia dla wzrostu gospodarczego.

W środę, 16 września, ujawnił, że Rada Fed zdecydowała, że krótkoterminowe stopy procentowe pozostaną na poziomie 0% -0,25% w nadchodzących latach, podczas gdy inflacja może przekroczyć próg 2%, jeśli zostanie to uznane za konieczne.

FED, podobnie jak większość banków centralnych, ma swobodę w zakresie zmiany postawionych celów w odniesieniu do tego, co uważa za akceptowalne i niedopuszczalne stopy inflacji. Obejmuje to możliwość drukowania bilionów dolarów w imię środków stymulacyjnych. Rządy muszą zasadniczo zdegradować swoje waluty, aby podważyć górę długu, którą stworzyły.

Jeff Booth jest jednym z wielu zwolenników Bitcoin, zwracających uwagę na aktualne problemy bankowe, które wydają się odzwierciedlać to, co wydarzyło się w 2008 roku. Jego książka „Cena jutra” jest ostrym ostrzeżeniem o dwóch niebezpiecznych trendach gospodarczych, które jego zdaniem są w dużej mierze bycie ignorowanym. Twierdzi, że technologia i deflacja cen spowodują trwałe i powszechne bezrobocie, podczas gdy światową gospodarkę wspiera niestabilna góra długu. Mając to na uwadze, Bitcoin może być jedną z niewielu pozostałych dostępnych łodzi ratunkowych.